خانه / اسب پونی / خصوصیت نژاد اسب پونی

خصوصیت نژاد اسب پونی

نژاد اسب ها در دنیا به چند گروه تقسیم بندی می شوند؟ ایا وجود اسب در نقطه از کره ی زمین متفاوت می باشد؟ نژاد اسب های پونی از چه گونه اسب های هستند؟ خصوصیت اسب های چونی چیست؟
اسب از جمله حیواناتی هستند که در گروه پستانداران بوده اند و زمان های دور تا به امروز می توان گفت دچار تغییرات بسیاری در گونه های این حیوان رخ داده است و این امر را می توان به دلیل دستکاری ژن انها توسط محققان می باشد. تا سه هزار پیش از میلاد می توان وجود اسب های اهلی را در برخی از نقاط کره ی زمین دید اما برخی از انها هرگز اهلی نشدند و آزاد در طبیعت زندگی کردند.
با این وجود می توان گفت اسب ها به سه هزار نوع اسب دسته بندی می شوند که با گروه بندی کردن انها برخی در رده ی اسب های وحشی و برخی از اسب های اهلی به شمار می روند. وجود هر یک از این اسب ها برای خود نیز دارای نژاد های متفاوتی می باشند.
این نژاد اسب ها بستگی به خوی اسب دارد اعم از:
• اسب خون گرم
• اسب خونسرد
• اسب پرحرارت
پس به این ترتیب هر یک از انواع این سه هزار گونه اسب برای هدف های مختلفی پرورش داده می شوند. یکی از انواع این اسب ها نوع پونی قد کوتاه می باشد. تفاوت پونی با اسب اگر بخواهیم براساس نظریه های جانور شناسی پیش رفت هر دو یک مسیر تکامل را طی کرده اند و یکسان می باشند در حالی از نظر اسب داران متفاوت هستند.
خصوصیت و ویژگی های این اسب پونی در این است که این اسب مناسب برای مناطق باتلاقی، سرد بارانی می باشد. همچنین از توان بالای برخودار هستند.
از دیگر خصوصیت این اسب های پونی که متمایز تر از هر اسب دیگری می باشد کوتاه قد بودن پاها، کپل و کمر پهن بودن انها می باشد و بیشترین شباهت بین نسل اسب های گذشته دارد. با این وجود می توان گفت نژاد های مختلفی از این اسب ها را می توان در جهان می تواند دید که طرفداران بسیاری را دارا می باشد.

جهت خرید و فروش این اسب ها میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمود اکبرزاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09141026452
آدرس کانال تلگرام: @minihorse
آدرس اینستاگرام: @minihorse20
آدرس سایت: www.minihorse.ir
پست الکترونیکی: commerce.horse@gmail.com

مطلب پیشنهادی

بازار اسب پونی آرام در اصفهان

بازار بهترین اسب پونی آرام در اصفهان

اسب های پونی سری اسب هایی هستند که ارتفاع جدوگاه شان از زمین که قد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام